معرفی حوزه

معرفی حوزه:

روابط عمومی هنر برقراری ارتباط در جهت اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به مخاطبان و همچنین زمینه سازی برای دریافت انتظارات و خواسته‌های مخاطبان برای حرکت در مسیر آن است.به عبارت دیگر روابط عمومی هنر مردم‌داری است. وظیفه روابط عمومی برقراری ارتباط صحیح و منطقی و اصولی با مخاطبان و همچنین اطلاع‌رسانی شفاف و روشن از برنامه‌ها و سیاست‌های مؤسسه و دریافت انتظارات و خواسته‌های مخاطبان با بکارگیری روش و فنون مختلف می باشد. روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز به عنوان پل ارتباطی بین مسئولین دانشگاه با اساتید، دانشجویان، کارکنان و عموم مردم ایفای نقش می کند و دارای بخش‌های ارتباطات رسانه ای، مردمی و سمعی بصری است.
از فعالیت‌های بخش ارتباطات رسانه‌ای و مردمی، انتقال اخبار رویدادها و فعالیتهای برگزارشده، معرفی اختراعات و مقام‌های کسب شده توسط این واحد  به سطح رسانه‌ها و جمع‌آوری بازخورد اخبار این دانشگاه از رسانه‌های مختلف است. مضافاً خبرنامه داخلی دانشگاه   هر ده روز  یكبار چاپ شده و به انعکاس اخبار واحد به سایر واحدها و قشرهای مختلف می پردازد. چاپ بروشور پیامهای آموزشی، پژوهشی و فرهنگی از سایر فعالیت‌های روابط عمومی می‌باشد.
از فعالیتهای سمعی و بصری این دفتر تهیه فیلم، تیزر و نماهنگ برای معرفی دانشگاه، فیلمبرداری و تهیه عکس از مراسم مختلف و برنامه‌های برگزار شده در دانشگاه، ایجاد آرشیو و نگهداری فیلمهای تهیه شده، مدیریت سالن‌های شهریار و شمس‌تبریزی و راه اندازی و به روز رسانی اطلاعات تلفن گویای این دانشگاه می‌باشد که با شماره 3300043 به ارائه خدمت به مخاطبان می‌پردازد.
سایت اطلاع رسانی نیز بعنوان اولین سایت روابط عمومی دربین کلیه واحدهای دانشگاهی مجاری الکترونیکی مهمی برای اطلاع رسانی به جهانیان می باشد.www.iaut-pr.ir) (
در خصوص سایر فعالیتهای اداره كل روابط عمومی می توان به هدایت روابط‌عمومی واحدها و مراكز دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان‌شرقی، تنظیم برنامه مدون و سالیانه برای عمل به شعائر و برگزاری مراسم  به مناسبت‌های مختلف فرهنگی، مذهبی و... اشاره کرد.
نمایندگی خبرگزاری آنا و روزنامه فرهیختگان با مدیریت این اداره كل می‌باشد. و از دانشجویان فعال در حوزه خبر و اطلاع رسانی مجری گری  و سمعی و بصری دعوت به همکاری می‌نماید.
جهت کسب اطلاعات و اخبار بیشتر می توانید به طبقه چهار ساختمان اداری مراجعه کنید یا با شماره تلفن 33320198 یا 33396498  تماس حاصل فرمائید.

 

  چارت اداری