در نیم‌سال دوم تحصیلی ۹۸-۹۷؛ بیش از ۵۰ دانشجوی عراقی در دانشگاه آزاد اسلامی تبریز پذیرش شدند 1397/12/07

عزیز جوانپور در حاشیه جلسه هدایت و ثبت نام دانشجویان غیر ایرانی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی واحد تبریز اظهار کرد: بیش از ۵۰ نفر متقاضی ادامه تحصیل از جمهوری عراق در نیم‌سال دوم تحصیلی ۹۸-۹۷ برای ادامه تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد، دکتری حرفه‌ای و تخصصی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز پذیرش شدند.

وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی در جذب دانشجوی غیرایرانی پیشرو است، ادامه داد: اکنون بیش از ۱۱ هزار دانشجوی خارجی در واحدهای دانشگاهی سراسر کشور در مقاطع مختلف تحصیل می‌کنند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز افزود: دانشجویان خارجی مشمول تمام قوانین و ضوابط آموزشی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی هستند و از این بابت با دیگر دانشجویان ایرانی تفاوتی ندارند.

جوانپور به میزان شهریه دانشجویان خارجی اشاره کرد و گفت: بر اساس تصمیمات معاونت امور بین‌‌الملل و امور دانشجویان غیر ایرانی و شورای راهبردی دانشگاه آزاد اسلامی میزان شهریه دانشجویان غیرایرانی این دانشگاه به جز رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی، همانند دانشجویان ایرانی است.

وی تصریح کرد: متقاضیان خارجی برای ادامه تحصیل در ایران می‌توانند برای ثبت نام از سامانه پذیرش بدون کنکور دانشجویان غیرایرانی از طریق آدرس fstudent.iau.ir مدارک خود را ارسال کرده و درخواست خود را ارائه کنند و نیازی به حضور فیزیکی آنان نیست.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان شرقی ابراز امیدواری کرد با همکاری و تعامل دانشگاه آزاد اسلامی و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، روابط بین‌الملل توسعه و جذب دانشجوی غیرایرانی در دانشگاه آزاد اسلامی و توسعه دیپلماسی علمی با کشورهای بین‌المللی به ویژه کشورهای همسایه بیش از گذشته صورت گیرد.

به گزارش آنا،‌ جلسه هدایت و ثبت نام دانشجویان غیر ایرانی با حضور داود صحبتی نماینده امور جذب و هدایت دانشجویان غیر ایرانی معاونت امور بین‌الملل و امور دانشجویان غیر ایرانی دانشگاه  و مجید خلیلی کارشناس امور بین‌الملل دانشجویان واحد تبریز برگزار شد.