معرفی برنامه‌ای برای پاک‌سازی و بهینه‌سازی گوشی همراه 1398/04/23

به گزارش خبرنگار حوزه‌ علم، فناوری و دانش‌بنیان  گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، بسیاری از افراد تنها زمانی به فکر پاک‌سازی گوشی همراه خود می‌افتند که خللی در عملکرد آن دیده شود. دستگاه‌های اندروید به اندازه کافی هوشمند هستند که نیازی به رسیدگی مرتب نداشته باشند. با این حال توصیه می‌شود هر چند وقت یک‌بار پاک‌سازی دیجیتال شوند تا عملکردشان همواره بهینه بماند.
نباید تأثیر نظم و ترتیب دیجیتال را دست کم گرفت، چراکه باعث می‌شود گوشی هوشمند بهینه‌تر و بهتر کار کند. پیدا کردن یک برنامه برای پاک‌سازی و بهینه‌سازی گوشی هوشمند که به قول‌های تبلیغاتی خود پایبند بماند بسیار مهم است. یک اپلیکیشن پاک‌سازی بد در بهترین حالت فضای حافظه داخلی را اشغال می‌کند و در بدترین حالت گوشی را به بدافزار و ویروس آلوده می‌کند.
یکی از اپلیکیشن‌های کاربردی و مفید برای پاک‌سازی و بهینه‌سازی گوشی‌های اندرویدی دروید اپتیمایز است که تاکنون بیش از چند میلیون بار دانلود در گوگل پلی دانلود شده است. استفاده از این برنامه بسیار آسان است و کاربران از رده سنی می‌تواند از آن استفاده کنند.
در کنار رابط کاربری ساده و روان، دروید اپتیمایزر یک دستورالعمل مقدماتی دارد تا کاربران بتوانند به طور کامل با ویژگی‌های آن آشنا شوند. در این اپلیکیشن یک سیستم رتبه‌بندی برای تشویق کاربران طراحی شده تا گوشی همراه خود را در حالت بهینه و پاک نگه دارند.
دروید اپتیمایزر به کاربران اجازه می‌دهد تا پاک‌سازی و بهینه‌سازی گوشی را به صورت اتوماتیک برنامه‌ریزی کنند. در این پاک‌سازی‌های دیجیتال اطلاعات کَش(اطلاعات غیرضروری) گوشی پاک می‌شود، اپلیکیشن‌های فعال در پیش‌زمینه را متوقف می‌کند و فایل‌های غیرضروری را پاک می‌کند.
این برنامه می‌تواند به صرفه‌جویی در مصرف انرژی گوشی کمک کند، اپلیکیشن‌ها را به صورت دسته‌جمعی حذف کند.
طبقه بندی خبری:
پژوهشی