استفاده از تکنولوژی‌های خلاق برای رفع نیازهای سلامت الکترونیک 1398/03/22

علیرضا بحرینیان در گفتگو با خبرنگار حوزه‌ علم، فناوری و دانش‌بنیان گروه دانشگاه خبرگزاری آنا با اشاره به اینکه شتاب‌دهنده سلامت الکترونیک کارا در سال ۹۷ تأسیس شده است، گفت: سلامت الکترونیک حوزه اصلی فعالیت این شتاب‌دهنده است. بهداشت و درمان، ژنتیک، تغذیه و امنیت غذایی، خدمات و محصولات دارویی، خدمات بیمه، محیط زیست، گردشگری سلامت، سلامت روام، تناسب اندام، اینترنت اشیا حوزه سلامت، تجهیزات پزشکی و آموزش از جمله حوزه‌هایی است که این شتاب‌دهنده در آن فعالیت می‌کند.
مدیر امور شتاب‌دهی در شتاب‌دهنده سلامت الکترونیک کارا مطرح کرد: هدف اصلی شتاب‌دهنده کارا سرمایه‌گذاری مالی و حمایت معنوی از ایده‌های حوزه سلامت الکترونیک است. ارائه فضای کار مشترک، منتورینگ، سرمایه‌گذاری، شبکه‌سازی و مشاوره از جمله خدماتی است که به استارت‌آپ‌ها ارائه می‌دهیم تا رشد پیدا کنند، محصولات یا خدمات خود را تولید کنند و بتوانند وارد بازار کار شوند.
وی افزود: در سال‌های اخیر تکنولوژی و دانش در حوزه سلامت رشد قابل‌توجهی داشته است، از سوی دیگر کارآفرینان انگشت‌شماری وارد حوزه سلامت الکترونیک شده‌اند.
مدیر امور شتاب‌دهی در شتاب‌دهنده سلامت الکترونیک کارا بیان کرد: سلامت الکترونیک در بستر IT و ICT یک سری خدمات به مردم و شهروندان ارائه می‌کند تا سطح کیفیت سلامت زندگی خود را ارتقا دهند. سلامت الکترونیک باعث می‌شود که مردم راحت‌تر به خدمات آن دسترسی داشته باشند.
بحرینیان اظهار کرد: شتاب‌دهنده سلامت الکترونیک کارا در حال حاضر ۱۸ استارت‌آپ را تحت پوشش دارد که چهار مورد  از آنها وارد بازار کار شده‌اند. باقی تیم‌ها در حال طراحی یا تولید محصول هستند.
وی افزود: لایف اند می یکی در حوزه ژنتیک فعالیت می‌کند و داده‌های ژنتیکی افراد را تحلیل می‌کند و براساس آن گزارش سبک زندگی به کاربر ارائه می‌دهد. فیت شیپ نیز در حوزه سبک زندگی فعالیت می‌کند و براساس داده‌های ظاهری افراد و سابقه بیماری یک سری برنامه سبک زندگی در حوزه تغذیه و ورزش به کاربر ارائه می‌کند.
مدیر امور شتاب‌دهی در شتاب‌دهنده سلامت الکترونیک کارا افزود: تیم آوید نیز در حوزه  اطلاع‌رسانی و برگزاری رویدادهای مناسب فارغ‌التحصیلان علوم پزشکی فعالیت می‌کند. فین‌تک مانیار نیز در حوزه پرداخت دنگی مشغول به کار است که پلت‌فرم B۲B دارد که زیرساخت مالی تیم‌های استارت‌آپی را فراهم می‌کند.
طبقه بندی خبری:
پژوهشی