ساعت هوشمندی که یک هفته روشن می‌ماند 1397/02/29

به گزارش گروه علم و فناوری خبرگزاری آنا از گیزمو ماشین، شرکت چینی هواوی به‌تازگی علاقه ویژه‌ای به ابزارهای پوشیدنی پیدا کرده است و در همین راستا ساعت هوشمندی طراحی کرده است که یک هفته تمام روشن می‌ماند.
البته به گفته مدیرعامل بخش مصرف‌کنندگان هواوی، هدف این شرکت در آینده‌ای نزدیک نوآوری‌های بیشتری را در ساخت ساعت‌های هوشمندش به‌کار خواهد برد و ساعت‌هایی خواهد ساخت که هیچ کدام از شرکت‌های فناوری دیگر یارای رقابت با آن را ندارند.

وی ادعا کرد که هواوی قصد دارد با بالا بردن عمر باتری ساعت‌های هوشمندش توجه کاربران را حسابی به خود جلب کند. در همین راستا نیز به‌زودی ساعتی را راهی بازار خواهد کرد که تا یک هفته شارژ نگه می‌دارد.
گفتنی است که هواوی در حال مذاکره با شرکت کوالکوم است تا این شرکت تراشه جدیدی را برای ساعت‌های هوشمند آینده هواوی طراحی کند که مصرف انرژی را در این ابزار بدون آن که بازدهی پردازنده کم شود، کاهش دهد.
در حال حاضر، به دلیل این که بلوتوث ساعت‌های هوشمند همیشه باید روشن بماند و نمایشگر آن به مدت طولانی برای نمایش نوتیفیکیشن‌ها روشن و خاموش می‌شود، این ابزار مصرف انرژی بالایی دارد. به غیر از این، معمولاً ساعت‌های هوشمند مجهز به حسگر هستند که خود این فناوری هم مصرف ساعت را بالا می‌برد.
هواوی قصد دارد به غیر از این که عمر باتری ساعت‌های هوشمندش را بالا می‌برد، فاکتور مهم دیگری نیز به آنها اضافه کند که آن هوش مصنوعی است. این شرکت همچنین سعی دارد ساعت‌های هوشمند کوچک‌تر و مفیدتر و کارآمدتری برای کاربرانش طراحی کند.

طبقه بندی خبری:
پژوهشی