آمازون داروخانه آنلاین می‌زند 1397/02/28

به گزارش گروه علم و فناوری خبرگزاری آنا از Futurism، روز پنجشنبه آمازون اعلام کرد که «پیل پک»، یک داروخانه آنلاین، را به ارزش یک میلیارد دلار خریداری کرده است. این خبر باعث نوساناتی در صنعت 560 میلیارد دلاری داروهای تجویزی شده است. سهم شرکت‌های تولید داروی دولتی آمریکا مانند «وال گرین»، «رایت اید» و «CVS» از این صنعت به ترتیب 9/4، 13 و 9/2 درصد است.
پیل پک از روش منحصربه‌فردی در تحویل دارو استفاده می‌کند. پیل پک هیچ فروشگاه فیزیکی ندارد و برخلاف کمپانی‌های دیگر، داروها را از طریق پست برای کاربر ارسال می‌کند. همچنین این کمپانی به جای استفاده از بطری قرص، داروها را با توجه به دوز مصرفی آنها بسته‌بندی می‌کند.
برای مثال، فردی باید هر روز صبح سه قرص متفاوت و هر شب دو قرص مختلف بخورد. پیل پک داروهای ماهیانه این فرد را در 60 بسته کوچک ارسال می‌کند. نیمی از آنها شامل سه قرص صبح و نیم دیگر شامل دو قرص شب می‌شوند. هر بسته نیز حاوی یک برچسب اطلاعاتی است که دارو را توصیف می‌کند.
این سرویس برای افرادی که در طول روز قرص‌های مختلفی را مصرف می‌کنند، بسیار مناسب است. پیل پک در حال حاضر هزار کارمند دارد اما با روی کار آمدن آمازون می‌تواند در سطح گسترده‌تری فعالیت کند.
پیل پک مجوز ارسال دارو به 50 ایالت آمریکا را دارد که این امر برای آمازون بسیار مهم است.
طبقه بندی خبری:
پژوهشی