فرمانده سپاه عاشورا: بسیج دانشجویی نیرو و موتور محرک انقلاب محسوب می‌شود 1399/06/26

به گزارش روابط عمومی واحد تبریز، عابدین‌ خرم در آیین تکریم و معارفه مسئول ناحیه بسیج دانشجویی استان آذربایجان شرقی که در  دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز برگزار شد، با قدردانی از کسانی که در گذشته و حال در بسیج دانشجویی تلاش داشتند، اظهار کرد: بسیج دانشجویی یادگار امام و انقلاب است و امروز یکی از مخاطبان جدی مقام معظم رهبری در حوزه‌های مختلف همین جوانان و دانشجویان بسیجی هستند.

وی با بیان اینکه در صورتی که جوان، دانشجو و بسیج با هم جمع شود، تجلی‌گاه و مظهر اراده آرمان‌خواهی نیروهای انقلابی است، افزود: بسیج دانشجویی که اهل علم، فکر، ارادت به انقلاب و ارزش و مبانی انقلاب و جوان است، به‌عنوان نیروی محرک و موتور محرک انقلاب محسوب می‌شود. اگر این سه را جمع کنیم، مظهر اقتدار و تجلی‌گاه آرمان‌خواهی نیروهای انقلابی می‌شود.

فرمانده سپاه عاشورا اضافه کرد: اینکه جوان دانشجو و بسیجی مظهر اقتدار و تجلی‌گاه آرمان‌خواهی نیروهای انقلابی می‌شود، در دوران دفاع مقدس هم وجود داشت و پس از آن هم در دوران زعامت مقام معظم رهبری وجود دارد که حضرت ایشان بیشترین سخن و بیشترین نشست را با بسیجیان دانشجو دارند.

خرم با تأکید بر اینکه دانشجویان بسیجی باید این موقعیت را برای خود غنیمت بشمارند، بیان کرد: امروز پیر و مراد و مقتدای ما حرف دل خود را با شما جوانان در میان می‌گذارند و وقتی با جوانان صحبت می‌کنند با نگاه دیگری به آنها به‌عنوان مغز متفکر آینده انقلاب می‌نگرند.

وی خاطرنشان کرد: امروز ما در جبهه مقاومت شاهد بروز و ظهور نیروهای جوان انقلابی هستیم که هم دشمنان انقلاب و دشمنان استکباری را به ستوه آوردند و هم عامل بقای اسلام ناب در جهانی که امروز سلطه‌گران می‌خواهند مسیر تاریخ را عوض کنند، شدند.

فرمانده سپاه عاشورا از تلاش‌های سلطان‌زاده و همکاری خوب رؤسای دانشگاه‌ها و معاونان آنها در مجموعه دانشگاه استان قدردانی کرد و گفت: امید است با همکاری مداوم بتوان در این را گام‌های خوبی برداشت.

خرم با بیان اینکه ماهیت دانشگاه به‌واسطه جوانان و دانشجویان است، افزود: دانشگاه بین جوانان و دانش و آنهایی که اهل فکر و عمل هستند و دغدغه‌شان برای نظام و انقلاب است، فرصت بزرگی محسوب می‌شود.

وی عنوان کرد: دانشجویان بسیجی یک فرصت هستند که می‌توانند کار فرهنگی دینی انقلابی و مطالبه‌گری را در دانشگاه تداوم دهند.