جوانپور در آیین افتتاحیه اردوهای توجیهی مطرح کرد؛ تحصیل در محیط مقدس دانشگاه عبادت محسوب می شود 1398/07/16

به گزارش روابط عمومی واحد تبریز،عزیز جوانپور در آیین افتتاحیه اردوهای توجیهی دانشجویان ورودی جدید دانشگاه آزاد اسلامی تبریز در اردوگاه الغدیر، ضمن تبریک آغاز سال تحصیلی جدید گفت: به دانشجویان عزیزی كه برای نخستین بار به دانشگاه آزاد اسلامی تبریز قدم نهاده‌اند، خوش‌آمد می‌گویم و برای تمامی استادان و دانشجویان سالی پر از موفقیت و سربلندی را آرزومندم.

وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی از دستاوردهای انقلاب اسلامی است گفت: این دانشگاه با دارا بودن ۴۰۰ واحد دانشگاهی در داخل و خارج کشور، بزرگ‌ترین دانشگاه حضوری ایران و جهان است و از نظر علمی جزو یکی از معتبرترین دانشگاه‌های جهان محسوب می‌شود.

جوانپور افزود: دانشگاه آزاد اسلامی در تولید علم سهم بسزایی را در کشور ایفا کرده است و در بین دانشگاه‌های کشور به لحاظ فعالیت‌های علمی و پژوهشی در رتبه نخست قرار دارد.

وی ادامه داد: دانشجویان زیادی از کشورهای مختلف در ایران تحصیل می‌کنند که در این میان دانشگاه آزاد اسلامی دارای بیشترین پذیرش دانشجوی خارجی در کشور است.

رئیس واحد تبریز جایگاه دانشگاه آزاد اسلامی تبریز را در کشور تشریح کرد و گفت: واحد تبریز در بین واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی کشور بعد از واحدهای علوم و تحقیقات تهران و مشهد سومین جایگاه از لحاظ علمی و پژوهشی دارد.

وی تصریح کرد: افتخار می‌کنیم بیشترین درصد دانش‌آموختگانی که در استان آذربایجان شرقی در عرصه‌های پزشکی، معماری و حقوق و ... مشغول به کار هستند از دانشگاه آزاد اسلامی تبریز فارغ‌التحصیل شده‌اند.

جوانپور به رعایت مقررات دانشگاه تأکید کرد و گفت: هدف از وضع آیین‌نامه‌ها در دانشگاه، فراهم کردن محیطی علمی است که دانشجویان بتوانند با آرامش خاطر به علم‌آموزی مشغول شوند. بنابراین از دانشجویان عزیز انتظار می‌رود با رعایت مقررات و دستورالعمل‌های ابلاغ‌شده مسئولین را یاری نمایند.

وی گفت: امروز خطرات و آسیب‌های زیادی چه از لحاظ فرهنگی، علمی، اجتماعی و ... جوانان را تهدید می‌کند. دانشجویان عزیزی که وارد دانشگاه می‌شوند با بهره‌گیری از راهنمایی اساتید، مسئولین دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، معاونت فرهنگی و اجتماعی، آموزشی و سایر مسئولین هوشیارانه عمل نمایند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی بیان کرد: تحصیل در محیط مقدس دانشگاه عبادت محسوب می‌شود. لذا انتظار داریم در دانشجویان با پوشش مناسب اسلامی و در شأن دانشگاه در کلاسها حاضر شوند.

وی به مشارکت دانشجویان در برنامه‌های دانشگاه تأکید کرد و گفت: دانشجویان کمک کار مسئولین در امور دانشگاه هستند. لذا از همین ابتدای سال تحصیلی با عضویت در کانون‌های فرهنگی و هنری، انجمن‌های علمی و ادبی و تشکل‌های دانشجویی در برنامه‌های دانشگاه مشارکت نمایند.

جوانپور در خاتمه گفت: امیدوارم با حضور دانشجویان جدید و تلاش مجدانه و مستمر همه دانشگاهیان بتوانیم بیش‌ازپیش جایگاه همه‌جانبه دانشگاه آزاد اسلامی تبریز را ارتقا داده و دانشگاهی پویا، سرزنده و با نشاط را شاهد باشیم.

اردوی توجیهی دانشجویان ورودی جدید دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز امروز ۱۵ مهر برای خواهران برگزار شد و ۱۶ مهر برای برادران اجرا خواهد شد.