برگزاری دوره‌های حفظ قرآن کریم در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز از سال تحصیلی جدید 1398/07/11

 
حفظ قرآن موجبات بخشودگی انسان را فراهم می‌کند

 کانون قرآن و عترت علیهم السلام دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز باهدف تشویق و ترغیب دانشگاهیان برای انس با قرآن کریم، در  کنار ارائه آموزشهای قرائت و تفسیر قرآن کریم، از ابتدای سالتحصیلی جدید، اقدام به برگزاری دوره آموزش حفظ قرآن کریم نموده است. 
اولین جلسه  آموزش حفظ قرآن کریم امروز سه شنبه، بعد از اقامه نماز ظهر و عصر با تدریس دکتر سعید وحیدی مهر،‌ حافظ کل قرآن کریم و با حضور استادان، دانشجویان و کارکنان در مسجد امیرالمومنین علی (ع) دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز برگزار شد. 
دکتر وحیدی مهر در اولین جلسه این دوره انواع آموزش حفظ قرآن کریم را برشمرد و گفت: گاهی اوقات حفظ کلام الله به شکل تکاثری است، یعنی انباشتن صِرف مجموعه آیات و سوره‌ها در حافظه، و گاهی کوثری و آنچه که در روح و جسم ما معجزه می‌کند و این نوع حفظی است که از جهات مختلف خیر کثیر است.
وی یادآور شد: نبی مکرم اسلام می فرماید: کسی که قرآن را از حفظ بخواند و گمان کند خدای تعالی او را نمی آمرزد؛ در شمار کسانی است که ایات الهی را به تمسخر گرفته است. بنابراین حفظ کلام ا... مجید علاوه بر آثار و برکاتی که دارد موجبات بخشودگی انسان را فراهم می کند.
بنا به گزارش جلسات آموزش حفظ قرآن کریم هر هفته روزهای سه شنبه بعد از نماز ظهر و عصر در مسجد حضرت امیرالمومنین(ع) دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز برگزار خواهد شد.