رئیس دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان‌شرقی: استادان با کسب معرفت و مهارت به سؤالات دانشجویان پاسخ دهند 1398/04/16

به گزارش روابط عمومی واحد تبریز، عزیز جوانپور صبح امروز در مراسم آغاز دوره‌های معرفت‌افزایی و دانش‌افزایی استادان دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز با تبریک ایام ولادت حضرت معصومه(س) و امام رضا(ع) اظهار کرد: دوره‌های دانش‌افزایی و معرفت‌افزایی که به همت دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری تشکیل شده امروزه بسیار ضروری و نیاز است استادان با این مباحث بیشتر آشنا شوند.

وی با بیان اینکه استادانی که در این دوره‌ها تدریس می‌کنند، متخصص در موضوعات مربوط هستند، افزود: با توجه به جریان سیاسی انقلاب اسلامی و لزوم کسب معرفت و دانش توسط اعضای هیئت علمی برگزاری این دوره‌ها نیاز جامعه دانشگاهی است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان‌شرقی گفت: اگر دانشگاهی بخواهد رسالت خود را در جامعه به انجام برساند باید اقتضائات جامعه امروز را بفهمد و درک کند و این امر نیاز دارد استادان با مباحث روز دنیا آشنایی داشته باشد و اگر این ابزارها را نداشته باشند، نمی‌تواند در جامعه امروزی هدایت‌گر باشند.

جوانپور تصریح کرد: نسل جوان امروز نیازهای بسیار زیادی دارد، وقتی شاهد برخی از آسیب‌ها در دانشگاه‌ها هستیم، نشان از این است که نتوانسته‌ایم دانشجویان را خوب هدایت کنیم.

وی به نقش مهم استادان در دانشگاه تأکید کرد و گفت: دانشجویان بیشترین اوقات خود را با استادان خود می‌گذرانند؛ بنابراین استاد می‌تواند تأثیرگذاری زیادی بر روی دانشجو داشته باشد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز با بیان اینکه رسالت استاد فقط تدریس دروس علمی نیست، اظهار کرد: امروزه مباحث فراتر از مباحث علمی است. استادان باید با کسب معرفت و مهارت به سؤالات دانشجویان در زمینه‌های فرهنگی، اجتماعی و تربیتی نیز پاسخ درست بدهند تا ان‌شاءالله مشکلات جوانان در همه ابعاد زندگی مرتفع و نیازهایشان برطرف شود.

جوانپور بر اهمیت مشارکت پرشور استادان در دوره‌های معرفت‌افزایی و دانش‌افزایی تأکید و ابراز امیدواری کرد که اهتمام استادان به این امر مهم بتواند فضای فکری دانشگاه و دانشجویان را به سمتی هدایت کند که دانشگاهی در تراز انقلاب اسلامی داشته باشیم و بتوانیم در همه عرصه‌ها الگوی دانشجویان باشیم.