معاون دانشگاه آزاد اسلامی تبریز: دانشگاه‌ها در دهه پنجم انقلاب حل‌المسائل جامعه باشند 1398/04/16

به گزارش روابط عمومی واحد تبریز، محمدتقی وردینی صبح امروز در مراسم آغاز دوره‌های معرفت‌افزایی و دانش‌افزایی استادان دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز گفت: دانشگاه در تعریف ماهوی آن، محلی است که محققان جوان و پژوهشگران مستقل با تکیه بر معلومات به کشف مجهولات می‌پردازند و سعی می‌کنند روز به روز دایره این معلومات گسترده‌تر شود.

وی افزود: دانشگاه محلی است که در آن می‌توان به خودشناسی و خداشناسی رسید به عبارتی دیگر دانشگاه محلی است که به راحتی می‌توان خود را شناخت و از این طریق خدا را شناخت.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی واحد تبریز به رسالت دانشگاه اشاره کرد و گفت: رسالت دانشگاه فقط آموزش‌محور بودن نیست، انتظارات از دانشگاه صرفاً پژوهشی، مهارتی و کارآفرینی هم نیست. در دهه پنجم انقلاب دانشگاه باید دانشگاه اجتماعی و چندبعدی باشد و در تمام ابعاد آموزشی، پژوهشی، اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و اقتصادی  حل المسائل مشکلات جامعه باشد.

وردینی با اشاره به فرمایش‌های مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب، تصریح کرد: جایگاه دانشگاه و استاد در گام دوم انقلاب پررنگ است. نقش علم و پژوهش، نقش جوانان و استادان، تبیین سبک زندگی اسلامی و غرب‌شناسی از مؤلفه‌های گام دوم انقلاب است که در موضوعات در کارگاه‌های معرفت‌افزایی و دانش‌افزایی استادان به آن پرداخته خواهد شد.

وی افزود: ضرورت حضور در این کارگاه بر کسی پوشیده نیست و صرف‌نظر از تأثیر مثبت حضور در این جلسات که در فرآیند ارتقای استادان در استادیاری، دانشیاری و استادی دارد باید استادان اهمیت چنین کارگاه‌هایی را مدنظرداشته باشند.