جوانپور عنوان کرد: آمادگی دانشگاه آزاد اسلامی برای راه‌اندازی شعبه در کرکوک عراق 1397/12/22


به گزارش روابط عمومی واحد تبریز، عزیز جوانپور  در نشست همکاری‌های مشترک علمی، پژوهشی و فرهنگی دانشگاه‌ آزاد اسلامی تبریز و دانشگاه کرکوک عراق اظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامی، نهادی مردمی بوده و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی تأسیس شده و بزرگترین دانشگاه حضوری جهان است.

وی گفت: دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز از واحدهای جامع و نخستین واحد دانشگاه آزاد اسلامی بوده و اکنون ۵۵ هزار دانشجو در ۳۵ واحد دانشگاهی استان آذربایجان شرقی در رشته و مقطع‌های متعدد در قالب ۱۲ عنوان دانشکده مشغول به تحصیل هستند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز با بیان تعاملات مثبت کشور عراق و ایران در سال‌های اخیر گفت: توسعه ارتباطات همه‌جانبه و اتحاد دو کشور بسیاری از مسائل و مشکلات منطقه را حل کرده و توطئه دشمنان و استکبار جهانی را در منطقه خنثی خواهد کرد.  

جوانپور با تأکید بر اینکه دانشگاه‌ها نقش بسزایی در ایجاد و توسعه روابط بین‌المللی کشورها دارند، افزود: مشترکات  بسیاری از لحاظ فرهنگی، معنوی و تاریخی بین دو کشور وجود دارد که میان شهر کرکوک ارتباط نزدیک‌تری به لحاظ زبانی با تبریز است؛ بنابراین می‌توان با توسعه همکاری‌های مشترک و هم‌افزایی موجبات پیشرفت هر دو کشور را فراهم کرد.

جوانپور گفت: دانشگاه آزاد اسلامی این آمادگی را دارد تا در راستای تکمیل، توسعه و پیشرفت پروژه‌های کشور عراق در حوزه آموزش عالی، علمی و فناوری شعبه دانشگاهی خود را در کرکوک با پشتیبانی واحد تبریز راه‌اندازی کند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان شرقی، هیئت عراقی را به حضور در مجموعه کارگاه‌ها، آزمایشگاه‌ها، مراکز تحقیقاتی، بیمارستانی و دانشکده‌های دندانپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی تبریز دعوت کرد و گفت: واحد تبریز تنها دارنده کلینیک  دندانپزشکی تحت بیهوشی در  شمال‌غرب کشور بوده و به کشورهای همسایه و هم مرز خدمات ارائه می‌دهد.