جوانپور مطرح کرد: دانشگاه آزاد اسلامی، دستاوردی در حوزه علمی بعد از انقلاب 1397/10/19


عزیز جوانپور در گفتگو با روابط عمومی واحد  تبریز اظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامی، به‌عنوان یک نهاد آموزشی که بیش از سه دهه از تأسیس آن می‌گذرد، نقش بسزایی برای رشد، گسترش و توسعه آموزش و بالا بردن سطح علمی و پژوهشی دانش آموختگان و ارتقای عدالت آموزشی در ایران دارد.

وی درباره چهلمین سالگرد پیروزی  انقلاب اسلامی ایران گفت و افزود: دانشگاه آزاد اسلامی مولود انقلاب بوده و با توجه به اهیمت تعلیم و تربیت در اسلام  راه‌اندازی شده است. این دانشگاه بزرگ کشور در شرایطی تأسیس شد که توان و ظرفیت محدودی در دانشگاه‌‌‌ها و مراکز آموزش عالی ایران وجود داشت و در اثر آن، بسیاری از افراد از ادامه تحصیل محروم می‌شدند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی دستاوردی مهم برای تشکیل یک حوزه علمی نوپا در بعد از انقلاب اسلامی به شمار می‌‌‌رود، تصریح کرد: این دانشگاه توانسته با برخورداری از یک شبکه گسترده و بی‌نظیر آموزشی در سطح کشور تأثیر بسزایی در عرصه علمی کشور، گسترش عدالت آموزشی و توسعه پژوهش بر جای گذارد و نقش خود را به عنوان یکی از مهم‌ترین موسسات آموزشی کشور برجسته سازد و موجب توسعه و تعالی تحصیلات دانشگاهی شود.

جوانپور یاد‌‌آور شد: دانشگاه آزاد اسلامی از زمان تأسیس در بسیاری از رشته‌‌‌‌‌‌ها همگام با دانشگاه‌‌های دولتی یا حتی جلوتر از آنها حرکت کرده است و یقیناً با اجرای طرح پایش در امر توسعه اقتصاد دانش‌بنیان و حل مسائل کشور مفید واقع می‌شود.