مدیر گزینش دانشگاه آزاد اسلامی تبریز: فرمایش مقام معظم رهبری نصب‌العین کار گزینش است 1397/10/15

سیدصمد عمادی ۱۵ دی‌ سالروز تشکیل گزینش به‌فرمان تاریخی امام راحل را تبریک گفت و در گفتگو با روابط عمومی واحد تبریز اظهار کرد: احراز شایستگی افراد برای حضور در عرصه علم و محیط‌های دانشگاهی از کارهای سخت گزینش دانشگاه بوده و اهمیت این محیط‌ها می‌طلبد که در گزینش افراد دقت شود.

عمادی از همکاری مرکز و دفاتر گزینش واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی به‌دلیل تشکیل و بررسی نزدیک ۲ هزار پرونده مدرسان حق‌التدریس تشکر کرد و افزود: انتظار می‌رود واحدها و مراکز دانشگاهی بخشنامه‌های صادره با مدرسانی که دارای پرونده صلاحیت عمومی هستند، همکاری و در این زمینه مقررات و آیین‌نامه‌های مربوط را رعایت کنند.

وی با تأکید بر اینکه در گزینش اعمال‌نظر و نفوذ صورت نمی‌گیرد و تمام تصمیم‌گیری‌ها بر مبنای قوانین و مقررات و رأفت اسلامی است، اظهار کرد: حفظ آبروی افراد اولویت کاری این دفتر است و برابر تأکیدات مسئولان دانشگاه با افرادی که موضوعات مخالف ارزش‌های اسلامی و انقلابی را تبلیغ می‌کنند بدون اغماض برخورد خواهد شد.

مدیرگزینش دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی افزود: از زمان تشکیل هیئت‌های اجرایی جذب در دانشگاه آزاد اسلامی و آغاز کار کارگروه‌های بررسی صلاحیت عمومی نزدیک ۱۴۰ جلسه یک‌روزه برای بررسی پرونده‌های صلاحیت عمومی اعضای هیئت علمی اعم از جذب، تبدیل وضعیت، ارتقا، بورسیه و حق‌التدریس تشکیل و پرونده‌های مربوط به‌صورت منظم بررسی‌شده است.

عمادی حجم پرونده‌های ارجاعی به این دفتر را بیان و بر ضرورت مکانیزه‌کردن فعالیت‌های دفتر گزینش تأکید کرد و گفت: دفتر مرکزی گزینش با اجرای کامل برنامه نرم‌افزار دفتر مرکزی بیش از هزار پرونده کارمند و ۷۰۰ پرونده هیئت‌علمی اسکن شده و اطلاعات کامل بیش از ۳ هزار پرونده ثبت‌شده که گام مهمی در راستای دسترسی سریع و آسان به پرونده‌ها و استفاده بهینه از فضا و امکانات است.

وی تصریح کرد: بر اساس قرارداد مدیرکل دفتر مرکزی گزینش و معاون سمای دانشگاه در خصوص بررسی پرونده‌های صلاحیت عمومی مربوط به مدرسان، معلمان و کارکنان سما، تشکیل اولیه نزدیک ۴۰۰ پرونده مربوط به واحدهای سمای استان انجام‌شده است.

مدیرگزینش دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی بررسی پرونده تبدیل وضعیت استخدامی اعضای هیئت‌علمی از پیمانی به رسمی آزمایشی و رسمی قطعی را یکی دیگر از وظایف این دفتر برشمرد که پس از بررسی کامل از طریق سامانه ساهم صورت می‌گیرد.

وی با تشکر از راهنمایی‌های مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری و تلاش مدیران اداری واحدهای دانشگاهی استان آذربایجان شرقی، تبدیل وضعیت استخدامی همکاران خدوم دانشگاه آزاد اسلامی از قراردادی به رسمی آزمایشی و رسمی قطعی از اولویت‌های کاری گزینش استان دانست که در این زمینه نزدیک ۵۰۰ پرونده بررسی و اقدام شده است.