رئس دانشگاه آزاد اسلامی تبریز: ۴ رشته تخصصی پزشکی در دانشگاه آزاد تبریز راه‌اندازی می‌شود 1397/10/15

به گزارش روابط عمومی واحد تبریز، عزیز جوانپور در نشست مطبوعاتی با اصحاب رسانه، گفت: پس از راه‌اندازی کامل بیمارستان امام سجاد (ع) و تکمیل اعضای هیئت‌علمی، چهار رشته تخصصی پزشکی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز راه‌اندازی می‌شود.

بیمارستان امام سجاد(ع) در دهه فجر به طور کامل به بهره‌برداری می‌رسد

وی افزود: پیش از این، بیمارستان امام سجاد(ع) به‌صورت بخشی راه‌اندازی شده بود که با تأمین اعتبار لازم از سوی سازمان مرکزی، به‌طور کامل در دهه فجر مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی در خصوص تعرفه خدمات ارائه شده در بیمارستان امام سجاد(ع) بیان کرد: تعرفه خدمات ارائه شده در این مرکز درمانی نصف تعرفه خدمات ارائه شده در مراکز خصوصی بوده و چارت این بیمارستان مشخص شده و جذب نیروی متخصص از برنامه‌های بیمارستان است.

سهمیه جذب دانشجو در رشته دندانپزشکی افزایش می‌یابد

جوانپور با بیان اینکه قرار بود سال گذشته رشته دندانپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز از دفترچه کنکور حذف شود، اظهار کرد: پس از بازدید مسئولان وزارت بهداشت از کلینیک دندانپزشکی دانشگاه و آشنایی آنان با امکانات دانشگاه، مقرر شد نه فقط سهمیه جذب دانشجو در رشته دندانپزشکی کاهش نیابد، بلکه این سهمیه افزایش نیز خواهد یافت.

وی افزود: کلینیک دندانپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز به‌طور کامل مورد بهره‌برداری قرار گرفته و دانشجویان رشته دندانپزشکی در این کلینیک در حال آموزش و خدمات‌رسانی هستند. این کلینیک به عموم همشهریان با تعرفه دولتی خدمات ارائه می‌دهد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی تصریح کرد: با تلاش‌های معاونت پژوهش و فناوری، واحد دانشگاهی تبریز در زمینه‌های پژوهشی، علمی، اجتماعی و صنعتی موفق به کسب عنوان واحد دانشگاهی برتر پژوهشی در سال ۹۷ شد.

مرکز بیوفوتونیک برای نخستین بار در کشور در واحد تبریز راه‌اندازی می‌شود

جوانپور اظهار کرد: مجتمع آزمایشگاهی واحد تبریز با حضور دکتر طهرانچی مورد بهره‌برداری قرار گرفته و پنج مرکز تحقیقاتی این دانشگاه فعال است و مرکز بیوفوتونیک برای نخستین بار در کشور در واحد تبریز راه‌اندازی می‌شود.

وی با بیان اینکه یکی از مراکز تحقیقاتی این دانشگاه در خصوص احیای دریاچه ارومیه کارهای پژوهشی انجام می‌دهد، گفت: این مرکز ارتباط نزدیکی با ستاد احیای دریاچه ارومیه داشته و به تازگی برای احیای «قلعه‌چای» که یکی از حوزه‌های آبریز دریاچه بود، اعلام آمادگی کرده است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی از مسئله‌محور شدن پایان‌نامه‌های کارشناسی ارشد و دکتری از سال ۹۸ خبر داد و اظهار کرد: چالش‌های سطح کشور در واحدهای مختلف دانشگاه آزاد مورد بررسی قرار می‌گیرد و پس از احصای چالش‌ها و درج در سایت مربوط، دانشجویان موظف هستند موضوع پایان‌نامه‌ها را از این موضوعات انتخاب کنند.

جوانپور اظهار کرد: احصای مشکلات در حوزه صنعت کفش و چرم و دریاچه ارومیه برعهده واحد تبریز است.

به‌دنبال راه‌اندازی مرکز نوآوری در واحد تبریز هستیم

وی با بیان اینکه به‌دنبال راه‌اندازی مرکز نوآوری در واحد تبریز هستیم، افزود: با راه‌اندازی این واحد، چرخه شرکت‌های دانش‌بنیان تکمیل می‌شود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی در رابطه با رتبه دانشگاه آزاد اسلامی تبریز در بین دانشگاه‌های آزاد کشور بیان کرد: رتبه دانشگاه مابین سه تا پنج در نوسان بوده و جایگاه خوبی داریم.

جذب دانشجو در رشته عکاسی از بهمن‌ سال‌ جاری

جوانپور از جذب دانشجو در رشته عکاسی در بهمن‌ سال جاری خبر داد و در خصوص برنامه‌های دانشگاه آزاد به‌مناسب گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: تشکل‌های سیاسی و خود دانشگاه به‌عنوان محصول انقلاب اسلامی، برنامه‌های گسترده‌ای برای گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی دارد.

حمایت از فعالیت‌های فرهنگی دانشجویان با راه‌اندازی یک مجتمع

وی در ارتباط با فعالیت‌های فرهنگی در دانشگاه بیان کرد: فعالیت کانون‌ها چشمگیر شده و ۳۵ نشریه دانشجویی نیز در حال انتشار بوده و به‌منظور حمایت از فعالیت‌های فرهنگی دانشجویان، مجتمع شهید «فرهنگی والا» راه‌اندازی خواهد شد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی اظهار کرد: سه دستگاه اتوبوس برای مرکز شماره دو و هشت دستگاه اتوبوس برای مجتمع شماره یک دانشگاه آزاد تبریز خدمات‌رسانی می‌کنند که در بررسی اخیر، مشخص شد که تمام اتوبوس‌ها معاینه فنی دارند.

جوانپور تصریح کرد: جلسه‌ای با حضور معاون سیاسی استاندار و مدیرعامل شرکت اتوبوسرانی تبریز برگزار کرده‌ایم و مقرر شد پیمانکار مربوطه برای نوسازی پنج دستگاه اتوبوس دانشگاه که عمر بالایی دارند، اقدام کند. این نوسازی به تدریج آغاز می‌شود.

دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی دانشجوی ستاره‌دار ندارد

وی در پاسخ به این سؤال که آیا دانشجوی ستاره‌دار و اخراجی به خاطر موضوعات سیاسی دارید؟ بیان کرد: خیر، دانشگاه آزاد اسلامی استان دانشجوی ستاره‌دار ندارد.

به هیچ عنوان تعدیل نیرو نداریم

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی در ارتباط با مشکلات مالی دانشگاه آزاد اظهار کرد: دانشگاه آزاد با چالش مالی مواجه است، اما با این حال تمام حقوق و مزایای کارکنان پرداخت می‌شود و فقط چند واحد در پرداخت حقوق با مشکل مواجه هستند که با کمک سایر واحدها این مشکل نیز برطرف می‌شود. ما به هیچ عنوان تعدیل نیرو نداریم.

به گزارش آنا، دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان شرقی ۱۸۲۶ عضو هیئت‌علمی، ۲۶۹۶ استاد حق‌التدریس، ۲۳ واحد، ۱۲ مرکز، ۱۴ آموزشکده، ۵۷ هزار و ۴۷۷ دانشجو دارد که ۵ هزار نفر از دانشجویان در مقطع دکتری تحصیل می‌کنند.