رئیس دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان شرقی مراکز رشد موتور محرکه اقتصاد مقاومتی هستند 1397/08/15

مراکز رشد موتور محرکه اقتصاد مقاومتی هستند


عزیز جوانپور عصر روز گذشته در اختتامیه اجلاس مدیران مراکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی در واحد تبریز اظهار کرد: سفر یکروزه دکتر طهرانچی به واحد تبریز و اندیشه‌ها و دیدگاه‌های وی نسبت به دانشگاه، نویدبخش تحول مثبت و اساسی در دانشگاه بوده و امیدواریم با برطرف‌کردن موانع رشد و پیشرفت بتوانیم بهتر از سایر دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی در حوزه‌های علمی، پژوهشی، فرهنگی و سرمایه‌گذاری کنیم و پیشرو باشیم. 

وی با بیان اینکه متأسفانه دانشگاه‌ها دیر وارد مباحث پژوهشی شده‌اند و نگاه‌شان بیشتر روی مسائل آموزشی بوده است،گفت: با اینکه کاهش دانشجو، دانشگاه‌ها را با بحران جدی مواجه کرده اما مواجهه با این بحران منجر به تغییر مسیر دانشگاه‌ها از آموزش‌محوری به پژوهش‌محوری شده است. 

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی ادامه داد: توسعه و پیشرفت دانشگاه آزاد اسلامی مرهون تلاش و پشتکار استادان و کارکنان آن بوده است و انتظار می‌رود واحدهای دانشگاهی با همت مضاعف و اراده قوی و به‌کارگیری ظرفیت استان‌ها و توجه ویژه به فعالیت‌های پژوهش‌محور در کنار فعالیت‌های آموزشی، بسترهای لازم را برای عبور از این بحران موقت به‌کار گیرند تا بتوانیم  دستاوردهای خوبی را در سطح ملی، منطقه‌ای و بین‌المللی ارائه دهیم.

جوانپور با بیان اینکه رسیدن به وضعیت مطلوب زمان‌بر است، گفت: اینکه یک شبه بتوانیم نواقص و کاستی‌های گذشته را جبران کنیم مسلماً امکان پذیر نیست، ولی میتوان با برنامه ریزی در سه مرحله  کوتاه مدت، میان مدت، بلند مدت به نتیجه و وضعیت مطلوبی که مورد نظر است رسید. در این راستا انتظار بیشتری از مراکز رشد و شرکت‌های دانش بنیان‌ واحدهای دانشگاهی است چرا که رسالت آنها توسعه علم، پژوهش و فناوری و هدایت دانشگاه به سمت دانشگاه کارآفرین و کسب ثروت از دانش و علم است. 

وی با بیان اینکه امروز صنعت و صنایع اعتمادی به دانشگاه ندارند، خاطرنشان کرد: انتظار مسئولان نظام و دانشگاه در تمام بخش‌ها ازجمله حل مسائل و مشکلات کشور خیلی بیشتر از اقداماتی است که تاکنون انجام گرفته است؛ بنابراین باید با جلب اعتماد دستگاه‌های دولتی و خصوصی و با بهره‌گیری از استادان، دانشجویان و فارغ‌التحصیلان نخبه، نگاه خود را با حرکت قوی‌تر و جامع‌تر به حل مسائل داخلی صنعت، توسعه علم و فناوری و کمک به کسب و کار معطوف کنیم. 

در اختتامیه اجلاس مراکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی از عزیز حسینی دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی به‌عنوان کارآفرین برتر ملی در  زنجیره تولید گوشت مرغ  تجلیل شد.