رئیس دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان شرقی: حمایت از محور مقاومت دفاع از حریم اهل بیت(ع) است 1397/04/17

به گزارش اداره کل روابط عمومی واحد تبریز، دکتر عزیز جوانپور در جلسه شورای دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی که با حضور محمدامین ایمانجانی مدیر مسئول روزنامه فرهیختگان در سالن شمس واحد تبریز برگزار شد با تسلیت فرا رسیدن سالروز شهادت امام جعفر صادق (ع) با توجه به چارت سازمانی ابلاغ شده از سوی سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی و ضرورت اجرای آن، واحدهای دانشگاهی چارت تفصیلی خود را در اسرع وقت به دبیرخانه هیأت امنای استان تحویل دهند تا به سازمان مرکزی ارسال شود.

وی به رویکرد سازمان مرکزی به قطع همکاری با استادان بازنشسته و نیمه وقت اشاره کرد و گفت:‌ واحدهای دانشگاهی وضعیت همکاری استادان بازنشسته و نیمه وقت را تا آخر تیر مشخص و دلایل و شرایط خود را جهت تمدید مأموریت این اساتید با دانشگاه ارائه کنند تا مورد بررسی قرار گیرد.

جوانپور از سفر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در مرداد به واحد تبریز خبر داد و گفت: نظر به شرایط دانشگاه و لزوم درآمدهای غیرشهریه ای، رؤسای واحدهای دانشگاهی با همفکری استادان و افراد صاحب نظر پیشنهاد، طرح‌ها و نظر خود را در مورد کسب درآمدهای غیر شهریه‌ای به ویژه طرح های دانش بنیان آماده کنند تا در جلسه آتی شورای دانشگاه که با حضور دکتر رهبر برگزار خواهد شد ارائه شود.

جوانپور از حضور سرهنگ عباسقلی احمدزاده مسئول قرارگاه انصار سپاه عاشورا در جلسه شورای دانشگاه قدردانی کرد و گفت: پیروزی جبهه مقاومت مدیون جانفشانی های ایثارگران و شهدای مدافع حرم است. صلابت جبهه مقاومت و سپاه قدس عصبانیت استکبار جهانی و صهیونیستها را برانگیخته است.

رئیس واحد تبریز افزود: در راستای تحقق منویات بنیانگذار جمهوری اسلامی و مقام معظم رهبری، جبهه مقاومت شکل گرفته و فعالیت می کند و امروز از مردم و مسئولان بویژه جامعه دانشگاهی انتظار می رود همچون زمان دفاع مقدس در قالب ستاد پشتیبانی از رزمندگان جبهه مقاومت حمایت کنند.

وی ادامه داد: تداوم پیروزی‌های رزمندگان محور مقاومت پشتیبانی و حمایت مردم و مسئولان را می طلبد. کمک به جبهه مقاومت دفاع از حریم ولایت و حضانت از مقدسات است.

جوانپور گفت: در این راستا یک نفر همکار از واحدهای دانشگاهی استان آذربایجان شرقی به عنوان رابط به قرارگاه انصار سپاه عاشورا معرفی شود تا هماهنگی های لازم برای اختصاص کمک های نقدی و غیر نقدی دانشگاهیان به رزمندگان جبهه مقاومت انجام پذیرد.

در ادامه جلسه تفاهم نامه شورای سیاستگذاری سما استان و معاونت پژوهشی واحد تبریز با واحد های دانشگاهی استان امضا و حکم دکتر احسان شاکری به عنوان دبیر هم اندیشی استادان و نخبگان دانشگاه آزاداسلامی استان آذربایجان شرقی به وی اعطا شد.